Клуб «Будущих Миллионеров»  
Путь к миллиону Советники Форум Полезные книги Контакты
ГлавнаяПуть к миллионуО пользе трудностей.

О пользе трудностей.

Трудности - залог успеха.

Від Михайла Поплавського. 

 

Коли я вчився у ПТУ, відвідував секцію боксу. Пам'ятаю, як на першості «Трудових резервів» проти мене, третьорозрядника, виставили першорозрядника. Я почав активно, але супротивник як підхопить - знизу, праворуч. Я не знав, куди подітися, почав шукати п'ятий кут. А тим часом він вдарив ще і ще.
Пролежавши три дні, я сказав собі: боксом займатися більше не буду. Але такий «лобовий удар» дає і дещо позитивне: починаєш реальніше дивитися на світ і оцінювати свої сили. Своєрідне проникнення у космос...


Після цього я чіткіше зрозумів значення життєвих ударів. Я вiдчув, що в них є велика користь і певний досвід. Як кажуть, що не робиться - все на краще.
Коли став цікавитися спеціальною літературою, я виявив, що такі «життєві удари» спіткали багатьох відомих людей. Завдяки цьому вони набули досвіду. Наприклад, Уолт Дiсней кілька разів зазнавав повного банкрутства, доки створив свою кiноімперію. Актору Сильвестру Сталлоне було відмовлено на початку його кар'єри. Він написав сценарій, який відхиляли всі студії, куди б він його не надсилав. Але він продовжував свої спроби, доки один продюсер не погодився-таки зняти фільм, але з умовою: головну роль гратиме хтось інший. і хоча на той час Сталлоне дуже потерпав через нестачу грошей, він не відступив від своїх принципів і продовжував наполягати на своєму. Зрештою, компанія погодилася, визначивши його на головну роль у фільмі «Рокі». Фільм, від якого відмовилося багато компаній, одержав Оскара.


Томасу Едiсону, одному із найщасливіших винахідників, довелося зробити бiльше десяти тисяч окремих спроб, перш ніж він винайшов першу у світі електричну лампочку.
Ансамблю «Бітлз» відмовили п'ятдесят різноманітних компаній, доки вiн нарешті не уклав свій перший контракт на запис.


Авраам Лінкольн до тридцяти двох років кілька разів банкрутів. Коли йому виповнилося тридцять п'ять, померла жінка, яку він любив з дитинства, і через рік по тому з ним стався нервовий зрив. Він програв кілька виборчих кампаній поспіль. Але завдяки притаманній йому мужності він ще і ще раз робив спроби і таки досяг своєї мети - став видатним державним діячем.
Це свідчить про те, що благополучнi люди саме тому і домоглися свого успіху, що вони багато разів долали поразки.


Дуже часто у тих, кому відмовлено, чи хто зазнав поразку, виникає СТРАХ працювати далi. Психологи вважають, що існує такий мотиваційний чинник- ПРАГНЕННЯ УНИКАТИ НЕВДАЧ. Це означає, що людина не пробує змінити ситуацію, тому що боїться зазнати фіаско, боїться, що їй знову відмовлять.
Моя порада: сприймайте труднощі як необхідний компоненту удосягненнi мети. Якщо ви прагнете чогось, знайте: є рiзнi шляхи реалізації вашої мети.


Я багато разів переконувався у цьому. Пам'ятаю, як після закінчення Київського інституту культури я склав іспити до аспірантури. Та виявилось, цього було замало: вступити тоді можна було тільки «через партком», тобто за наявності рекомендації від партійної організації. Але з парткомом у мене тоді були «непорозуміння» і рекомендації мені не дали. Це було перепоною на шляху до моєї мети, і від мене, мабуть, чекали, що я відмовлюся від своїх намірів. А, може, чекали від мене каяття.
Але тільки не каяття. Я тоді подумав: «Може, Бог хоче, щоб усе склалося саме так? Може, це й на краще, що я не буду вчитися серед тих, хто хоче мене принизити і нехтує мною.
і коли я подумав так - перемогло самолюбство.
-Я відмовляюся від аспірантури, - сказав я. - Але доб'юся свого, вступлю до аспірантури iншого вузу і повернуся сюди, на свою кафедру, кандидатом наук.
Сказав і пішов. На радість парткомiвцям.


А далі склалося так. Я пішов працювати. Став заступником директора Республіканського будинку народної творчості, організовував урядові концерти, а паралельно готувався до наукової кар'єри. Нарешті вступив до заочної аспірантури Академії педагогічних наук. Працював, як кажуть, і практично, і теоретично. і через три роки захистив кандидатську дисертацію.
Міністерство культури призначило мене на викладацьку роботу до Київського інституту культури. і коли мене представили на кафедрі, у багатьох викладачів був шок: «Михайло - кандидат наук?» Та я виконав свою обіцянку, а ті, хто не допустив мене до аспірантури, ще й досі не захистили дисертацій.
Зараз я завдячую долі, що усе сталося саме так. інакше я, напевно, не став би заступником директора Республіканського будинку народної творчості, не набув би досвіду практичної діяльності, не познайомився б із цікавими людьми, i нарешті - не пройшов би суворої організаційної школи. і зараз я розглядаю даний епізод своєї біографії як важливий і необхідний етап на шляху до керівництва вищим навчальним закладом.


Іноді ми боїмося невдач і відмов.Часом ми зневіряємося у собі. Але ми забуваємо головне: невдачі - найважливіша складова успіху. Фактично, чим більше невдач людина переживає, тим більшого успіху вона зможе домогтися. Невдачі - необхідні сходинки, що ведуть до успіху. На помилках ми вчимося, а як наслiдок,- наближаємося до мети.


Відомий драматург Бернард Шоу чинив саме так. Він говорив:
Коли я був молодою людиною, я помічав, що дев'ять з десяти зроблених мною речей видаються невдалими. Я не хотів бути невдахою, тому я робив удесятеро більше.
Мало хто замислюється над тим, яка може бути користь від фіаско. Вони забувають правило: в усьому потрібно бачити плюс. Дейл Карнегі у своїй книзі радить: якщо тобі дістався лимон, зроби з нього лимонад. Дійсно, часто для того, щоб почати змінювати своє життя, необхіднi натхнення, самолюбство (у кращому розумінні) або навіть розпач. Тоді починаєш ставити перед собою цілі, що визначать твою долю.


Завзятість і віра у свої сили - це складові успіху. Нічого не вдієш, адже у житті спрацьовує закон джунглів, і хочеш-не-хочеш, а зважати на це просто необхідно. Каменяр лупає скалу, а на ній не з'являється навіть тріщини. Та якщо він буде завзято продовжувати свою справу, настане момент, коли камінь розколеться.


Звичайно, дуже важко виявляти завзятість, якщо весь час вас переслідують невдачі й ви
не здобуваєте жодних результатів. Але якби все було легко, це зміг би кожен. Людина успiху відрізняється від невдах. Для неї не буває невдач - просто вони є досвідом, якого вона набуває. Якщо ви не досягли очікуваного результату, зробіть з цього висновок і знову повторюйте спробу за спробою. Насправді, не існує способу домогтися успіху, не зробивши жодної помилки. Але слід вчитися на них і рухатися далі. інакше кажучи, якщо ми будемо знову і знову продовжувати спроби, у більшості випадків успіх можливий.


Моя порада: якщо ви не досягли потрiбного результату, зробіть з цього висновок і знову повторюйте спробу за спробою.


Для свого винаходу Томас Едісон не повторював механічно десять тисяч разів один і той же дослід, а щоразу, зважаючи на поразки, вносив відповідні зміни.
Якщо так діяв Едісон, чому так не можете діяти ви? При невдачі стисніть зуби, проаналізуйте, у чому полягала ваша помилка, і спробуйте знову.
Ще раз повторю слова Теодора Рузвельта:
-«Наскільки краще йти на значний ризик, одержувати славнозвісні перемоги, бодай вони навіть перемежовуються з поразками, ніж рівнятися на тих бідних людей, що не знають ні великих перемог, ні великих страждань, адже вони живуть у темряві , де не буває ні перемог, ні поразок».
Таким чином, одна з причин того, що так мало людей досягають успіху,- страх перед невдачами і поразками.Подготовка к началу бизнеса

Становление бизнеса

Увеличение прибыли до миллиона


   

Создание сайта —
Озеров Виктор.
  Путь к миллиону Советники Форум Полезные книги Контакты

  © 2006 — 2018 Клуб Будущих Миллионеров

Все права защищены. При использовании
материалов ссылка на сайт обязательна.